Napędy wyłączników cz. III

Napędy silnikowe dobrze spełniają swe zadania, pracują szybko i pewnie, nie zajmują wiele miejsca. Napędy te są jednak bardzo złożone, wymagają starannej obsługi i pieczołowitej konserwacji, a niekonserwowane łatwo zawodzą, szczególnie w rozdzielniach napowietrznych.

Napęd powietrzny jest bardzo rozpowszechniony nie tylko do wyłączników powietrznych, ale również do wszelkich innych typów wyłączników i odłączników. Napęd ten jest prosty w budowie i pewny w działaniu, łatwy w konserwacji, pracuje dobrze w rozdzielniach wnętrzowych i napowietrznych. Jedyną wadą napędu powietrznego jest konieczność zastosowania urządzenia sprężarkowego i’ rozgałęzionej instalacji rurowej do rozprowadzania powietrza sprężonego. Napęd powietrzny stosowany jest chętnie w dużych urządzeniach rozdzielczych, gdzie jedno urządzenie sprężarkowe obsługuje wiele wyłączników. Natomiast w małych rozdzielniach bardziej celowe jest zastosowanie napędów silnikowych, nie wymagających dodatkowych urządzeń.

Napędy elektromagnesowe obarczone są poważnymi wadami, do których zaliczamy przede wszystkim znaczny pobór mocy i zmienną siłę pociągową. Uzwojenie magnesów włączających obliczone jest tylko na ruch przerywany, a przy wielokrotnych kolejnych włączeniach może ono ulec przegrzaniu. Napędy magnesowe stosuje się do wyłączników wysokiego napięcia bardzo rzadko.

Zostaw komentarz

ABWOJCIK dekorator wnętrz kraków
zaluzje ostroleka sa 516 gr 70 www.stawo.pl/pl/oferta-1/itemlist/category/1-stojaki-ekspozycyjne ABWOJCIK dekorator wnętrz kraków
Archiwa
display reklamowy www.stawo.pl/pl/oferta-1/itemlist/category/1-stojaki-ekspozycyjne