Archive for the ‘Blachy’ Category

Najlepszy i najtańszy materiał na dach – blachy ocynkowane

Najtańszym rozwiązaniem na pokrycia dachowe są blachy ocynkowane . To uniwersalne rozwiązanie, można je dopasować na dach nawet o najbardziej zróżnicowanym kształcie. Zresztą blachy ocynkowane znajdują swoje zastosowanie nie tylko przy budowie domów. Na szeroką skalę wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym. Read the rest of this entry »

Zalety i wady – blachy zimnowalcowane

Stal na ogromną skalę wykorzystywana jest nie tylko w architekturze. Znajduje swoje szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce, kopalnictwie czy w stoczniach. Wśród materiałów wykonanych ze stali wyróżnić można blachy zimnowalcowane. Zazwyczaj wytwarzane są w hutach. Można je nabyć jako produkty katalogowe- gotowe o określonych wymiarach oraz formatach. Read the rest of this entry »

Blachy grube- sposób produkcji i zastosowanie

Stal, z której powstają blachy grube została wynaleziona ponad 100 lat temu. Na dobrą sprawę w architekturze swoje zastosowanie znalazła dopiero przed kilkudziesięciu laty. W polskiej architekturze stal na większą skalę pojawiła się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Produkty stalowe wykazują niezwykle wysokim poziom anty-korozyjności. Read the rest of this entry »

Najlepsze narzędzia do Cięcia blachy

Blacho-dachówka bądź blacha nigdy nie jest dopasowana w 100 % do kształtu dachu. Im bardziej komplikowana bryła tym więcej docinek. By cięcia blachy były jak najbardziej precyzyjne powinny być wykorzystane do tego sprawne i precyzyjne narzędzia. W tym celu można sięgnąć pod nożyce elektryczne bądź akumulatorowe. Read the rest of this entry »

Blachy gorącowalcowane zastosowanie w przemyśle

Blachy gorącowalcowane mają szerokie zastosowanie. Stosuje się je przede wszystkim w przemyśle maszynowym, budownictwie oraz energetyce. W sprzedaży dostępne są blachy gorącowalcowane w arkuszach bądź kręgach. Można je zamawiać bezpośrednio w hutach bądź zamawiać u pośredników sprowadzających je z innych krajów Unii Europejskiej. Read the rest of this entry »

Blachy trapezowe w nowoczesnym budownictwie

Budowa domu może pochłoną niemały kapitał. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów decyduje się na blachy trapezowe. Jest to jedna z najtańszych metod pokrycia dachu. Składa się przede wszystkim z rdzenia metalowego o grubości mniej więcej 1 mm. Zwykle powleczona jest specjalną warstwą ochronną z nałożoną już odpowiednią barwą. Read the rest of this entry »

Archiwa
szlamowanie kominów Zabrze