Blachy trapezowe w nowoczesnym budownictwie

Budowa domu może pochłoną niemały kapitał. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów decyduje się na blachy trapezowe. Jest to jedna z najtańszych metod pokrycia dachu. Składa się przede wszystkim z rdzenia metalowego o grubości mniej więcej 1 mm. Zwykle powleczona jest specjalną warstwą ochronną z nałożoną już odpowiednią barwą. W sprzedaży w marketach oraz składach budowlanych można ponadto nabyć blachy trapezowe ocynkowane bądź też takie, które pozbawione są powłoki antykorozyjnej. Inwestor zawsze też powinien kupić nieco większą ilość blachy trapezowej. Wszystko przez konieczność docinania blachy trapezowej do wymiarów dachu. Warto również zostawić nieco blachy trapezowej na ewentualne naprawy w przyszłości. Zwłaszcza wtedy gdy dach ma bardzo skomplikowaną bryłę. Wtedy zwykle pojawia się konieczność wykonania wielu przycinek. Blachę trapezową z powodzeniem można stosować w domach jednorodzinnych jak również w budynkach przemysłowych czy gospodarczych.

Blachy trapezowe – znów na topie

Jeszcze do niedawna większość prywatnych inwestorów decydowała się na zastosowanie blacho dachówki. Nie sprawdza się ona jednak w przypadku domów o nowoczesnej bryle. O wiele lepiej z nowoczesnymi budynkami komponuje się blacha trapezowa. Można ją nabyć w bardzo różnych formatach, niekiedy naprawdę dużych. Jedną z największych zalet jest to, że blachy trapezowe układa się szybko i sprawnie. Warto ją zastosować zwłaszcza na płaskim dachu. Wtedy montaż blachy przebiega bezproblemowo. Można kupić blachy trapezowe zatrzaskiwane na rąbek stojący. Wtedy jednak blachy trzeba zamówić na konkretny dach. Obecnie w sprzedaży dostępne są blachy o wielu różnych kolorach. Spokojnie więc można dopasować taką blachę, która najlepiej będzie komponować się z wyglądem całego domu. W Polsce największym powodzeniem cieszą się dachy w kolorze brązowym, czerwonym czy zielonym. Jak na razie blacha trapezowa najlepiej sprawdza się przy nowoczesnej architekturze. Świetnie komponuje się z domami o prostej bryle.

Blachy trapezowe

Pod względem ceny blacha trapezowa jest bezkonkurencyjna. 1 mkw blachy zaczyna się już od 15 zł. To dotyczy pokrycia blach-owego w podstawowej bazie kolorystycznej. Więcej należałoby zapłacić za pokrycie dachowe w nieco innej barwie. Ceny kolorowego pokrycia dachowego zaczynają się od 18 do 25 zł za mkw. Atrakcyjne ceny dotyczą również ułożenia blachy trapezowej. Za 1 mkw inwestor będzie musiał zapłacić od 15 do 25 zł za mkw. Ceny za układanie blacho dachówki są zdecydowanie wyższe. Wbrew obiegowej opinii pokrycia dachu za pomocą blachy są niezwykle wytrzymałe. To na co można narzekać to nieco zbyt duży poziom hałasu. Dlatego też pokrycia z blachy raczej nie są zalecane na budynki z użytkowym poddaszem. Spadający deszcz czy grad będą tworzyć spore echo. Blachy trapezowe odpowiednio zabezpieczone świetnie radzą sobie z nadmiernym promieniowaniem UV. Szeroki wybór znajdziemy w marketach budowlanych, składach czy hurtowniach. Cena jak również robocizna są bardzo zachęcające.

Zostaw komentarz

Listwy przypodłogowe gabloty-muzealne.pl https://www.extragotowestrony.pl/slask/tworzenie-stron-internetowych-zawiercie.php
Archiwa
https://www.extragotowestrony.pl/slask/tworzenie-stron-internetowych-zawiercie.php