Najlepszy i najtańszy materiał na dach – blachy ocynkowane

Najtańszym rozwiązaniem na pokrycia dachowe są blachy ocynkowane . To uniwersalne rozwiązanie, można je dopasować na dach nawet o najbardziej zróżnicowanym kształcie. Zresztą blachy ocynkowane znajdują swoje zastosowanie nie tylko przy budowie domów. Na szeroką skalę wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym. Największą zaletą blach ocynkowanych jest ich wysoka odporność na rdzę. W pierwszym etapie produkcyjnym uzyskuje się stal. Następnie za sprawą ocynkowania uzyskuje ona swoje doskonałe parametry antykorozyjne. To jedne z najlepszych pokryć dachowych- odporne na czynniki atmosferyczne i rdzę. Świetnie sprawdza się również wtedy gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury a pokrycie dachowe narażone jest na nadmierne nasłonecznienie. W polskim krajobrazie blachy spotkamy nie tylko na dachach domów. Wykorzystywana jest również do budowy tanich i nieco mało estetycznych garaży.

Blachy ocynkowane w nowoczesnej wersji

Garaże popularnie zwane blaszakami powoli jednak odchodzą do lamusa. Obecnie do ich budowy można stosować nowoczesną blachę ocynkowaną. Posiada ona atrakcyjny wygląd, formę oraz kształt. Z powodzeniem można więc ją stosować do wykończenia nie tylko zewnątrz budynku ale również wewnątrz. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w stylu industrialnym. Blachy ocynkowane ze względu na elastyczne właściwości wykorzystuje się również do produkcji systemów rynnowych. Wykorzystywana jest ponadto do budowy systemów wentylacyjnych, drzwi czy bram garażowych. Ze względu na doskonałe właściwości antykorozyjne blacha ocynkowana świetnie sprawdza się w nadwoziu pojazdów. Wykorzystuje się ją również w przemyśle do budowy dużych hal magazynowych. Wbrew temu co twierdzą przeciwnicy blachy ocynkowanej jest ona produktem bardzo wytrzymałym i trwałym. Szacuje się, że produkty z blachy ocynkowanej są w stanie przetrwać od 30 do nawet 50 lat.

Blachy ocynkowane

By blachy jak najlepiej spełniały swoją rolę ich jakość i trwałość powinna być dostosowana do miejsca przeznaczenia. Najwyższej jakości blachy powinny być wykorzystywane do budowy dachów w domach mieszkalnych. O nieco niższych parametrach użytkowych mogą się wyróżniać blachy stosowane do budowy budynków mieszkalnych. Warto sprawdzić czy blacha ocynkowana posiada dodatkowe zabezpieczenia przed promieniami UV oraz wysoką temperaturą. W sklepach gdzie dokonujemy zakupu blachy ocynkowanej powinna być udzielana niezbędną gwarancja. Najczęściej właściciele sklepów z materiałami budowlanymi udzielają 10-letniej gwarancji na swoje produkty. Przy wyborze blachy na dach warto też zwrócić uwagę na jej grubość. Powinna być ona odpowiedniej grubości tak by nie uległa odkształceniom. Blachy ocynkowane z powodzeniem można stosować na dachach prostych, dwuspadowych jak też na dachach o bardzo skomplikowanej bryle i o sporym nachyleniu. Najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych producentów. Pozostałości po budowie w postaci blachy ocynkowanej można śmiało wykorzystać do wykończenia wnętrza.

Zostaw komentarz

Archiwa
hybrydowe paznokcie