Najlepsze narzędzia do Cięcia blachy

Blacho-dachówka bądź blacha nigdy nie jest dopasowana w 100 % do kształtu dachu. Im bardziej komplikowana bryła tym więcej docinek. By cięcia blachy były jak najbardziej precyzyjne powinny być wykorzystane do tego sprawne i precyzyjne narzędzia. W tym celu można sięgnąć pod nożyce elektryczne bądź akumulatorowe. Blacha stosowana na dachach bądź blacho dachówka posiada grubość od 0,5 do 1,5 mm. Tradycyjne nożyce powinny sobie z nią z powodzeniem poradzić. Jeśli nie trzeba sięgnąć po bardziej inwazyjne urządzenia. W wielu przypadkach do ciecia blachy wykorzystywana jest szlifierka kątowa. Niestety nie pozwala ona na uzyskanie precyzyjnych krawędzi. Na dodatek blacha poddana obróbe szlifierką kątową jest bardziej narażona na rdzę. Nożyce zastosowane do bięcia blachy powinny być odpowiednio dobrane do jej grubości.

Cięcia blachy – jakie narzędzia zastosować

Do ciecia blachy można również zastosować narzędzie o nazwie rozdzierak. Znajduje on zastosowanie przy blachach aluminiowych przy, których grubość cięcia utrzymuje się na poziomie 2,5 mm. W przypadku stali maksymalna grubość tego materiału powinna wynosić 2 mm. Poza tym by dobrze dopasować urządzenie do grubości blachy należy również dopasować wartość skokową. Im wyższa liczba skoków tym precyzyjniejsza i szybsza praca. W wielu przypadkach takie narzędzia nie spełniają jednak pokładanych w nich nadziei. Wtedy warto zdecydować się na profesjonalne ciecia blachy oferowane przez profesjonalne warsztaty. Z reguły jednak indywidualni Klienci nie mogą sobie na to pozwolić. Profesjonalne Bięcia blachy z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń to nie mały koszt. Opłaca się zlecać tylko i wyłącznie duże zamówienia. Wtedy cena utrzymuje się na całkiem atrakcyjnym poziomie. Obecnie najnowocześniejszą technologią wykorzystywaną do Bięcia blachy jest technologia z zastosowaniem lasera. Wycinarka laserowa wykonuje precyzyjne cięcia blach.

Cięcia blachy

Blachę można jednak rozdzielać na wiele innych sposobów. Można do tego wykorzystać ciecia plazmowe, tlenowe czy cięcia piłą. Wiele profesjonalnych zakładów oferuje również cięcia gilotyną. Dla przykładu plazmowe ciecia blachy pozwalają uzyskać dowolne kształty. Na dodatek palnik plazmowym, z którego pomocą wykonywane są cięcia daje naprawdę dużą dokładność. Czynność ta wykonywana jest na maszynach, którymi steruje się numerycznie. Pożądane wymiary blach można również uzyskać decydując się na zastosowanie palnika gazowego. W przypadku tego urządzenia wszelkie dane wprowadza się za pomocą systemu CNC. Palnik gazowy pozwala na ciecie wyrobów stalowych o całkiem sporej grubości. Narzędzie to pozwala uzyskać precyzyjnie wykonane elementy. Ostatnia technika polega na cieciu metali przy pomocy piły taśmowej i gilotyny. Tego typu technologia sprawdza się przy wycinaniu pożądanych elementów w przypadku rur, wałków czy kształtowników. Rodzaj Bięcia blachy należy więc dobrać do materiału, przy którym ma b być zastosowana. W przypadku blacho-dachówki czy blachy trapezowej zwykłe nożyce do Bięcia blachy powinny wystarczyć.

Zostaw komentarz

Archiwa